Blog naukowy z Gliwic. Zdobądź wiedzę z języków obcych, nauki pływania...

Intuicja nie ma nic wspólnego z siłą woli

Pomyśl o tym. Co skłoniło cię do kupienia tej książki? Może zobaczyłeś tytuł albo okładkę i podsunęło ci to myśl, jak mógłbyś rozwiązać jakiś swój problem? Zapewne przejrzałeś spis rzeczy, aby przekonać się, czy jest jakiś rozdział poświęcony twojemu problemowi, potem przeczytałeś pół strony i kupiłeś egzemplarz.

Idee mogą nachodzić nas samoistnie. Nie można ich przymuszać. Nie mają nic wspólnego z siłą woli. Im usilniej starasz się uchwycić ideę, tym staje się to trudniejsze. Im bardziej wytężasz siłę woli, tym mniej prawdopodobne staje się dla ciebie wniknięcie w podświadomość. Idee pojawiają się, gdy twoja uwaga jest odwrócona, gdy myślisz o czymś zupełnie innym.

Intuicja także nie ma nic wspólnego z siłą woli. Stanowi przymuszającą siłę wewnętrzną, która kieruje tobą w wyraźnie irracjonalny sposób i, jak się później okazuje, najczęściej jest niezawodna.

Umysł podświadomy zawsze pracuje dla ciebie. Nawet jeżeli przestałeś już myśleć o jakimś problemie, podświadomość w dalszym ciągu z nim się zmaga, a kiedy rozluźnisz się dostatecznie, aby usłyszeć ten wewnętrzny głos, podświadomość podsunie ci rozwiązanie w formie przebłysku intuicyjnego lub pod postacią pomysłu. Może to nastąpić albo w ciągu dnia, albo we śnie w nocy (aczkolwiek w zamaskowanej formie).

Marzenia senne stanowią sposób na pozbywanie się niepokojów i lęków nagromadzonych w ciągu dnia, tym samym umożliwiają wypoczynek. Gdyby takich marzeń nie było, niepokoje nie pozwoliłyby nam zmrużyć oka i nie moglibyśmy odbudować naszej energii.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.